Почетна тагови Абдулрашид Садулаев

таг: Абдулрашид Садулаев

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб никој не го победил бидејќи ги удирал противниците со глава (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов веројатно е најдобриот УФЦ борец во историјата на спортот. Тој по 29 победа во низа одлучи да стави крај на богатата кариера,...

Усик: После боксот можам да започнам нова кариера, актер во Холивуд

Украинецот Александар Усик (17-0, 13 КО) денеска во Лондон се бори против домашниот боксер Дерек Чисора (32-9, 23 КО). На Усик ќе му биде втор...

Ветеранот Андерсон Силва килограм полесен од Уријах Хол (ВИДЕО)

Средбата меѓу Бразилецот Андерсон Силва и Јамајканецот Уријах Хол е главната борба на вечерта на УФЦ фајт најт 181 што ќе се одржи вечерва...

ММА легенда: Нужно е Џон Џонс да освои титула во тешка категорија за да...

Легендарниот поранешен двократен шампион Ренди Котур го советува Џон Џонс што да направи за да биде најголем. Во последните неколку дена „Коски“ се обидуваат...

Доналд Трамп: Брзо ќе го нокаутирам Бајден во ММА борба

Претседателот на САД, Доналд Трамп е убеден дека лесно ќе го победи кандидатот за претседател Џо Бајден во ММА меч. Еден од двајцата ќе...