КАРАТЕ

Пред 10 години Жарко Арсовски го освои единствениот медал на СП-а...

Една деценија од единствениот медал за Македонија на Светските сениорски првенства кој го освои Жарко Арсовски. На Светското првенство 2010 гдоина во Белград, Србија,...

БОКС

Чисора се обиде да го ислаши Усик, но око не му...

Дерек Чисора (32-9, 23 KO) обоен во „воени бои“ влезе во остар напад на Александер Усик (17-0, 13 KO) на мерењето пред нивната утрешна пресметка,...

Тешки удари за професионалните боксери од пандемијата на Ковид-19

Професионалниот бокс повторно е погоден од глобалната пандемија Ковид 19, бидејќи многу земји издаваат наредби за затворање на спортски сали, како и јавни организации....

ММА

ММА легенда: Нужно е Џон Џонс да освои титула во тешка категорија за да биде најголем (ВИДЕО)

Легендарниот поранешен двократен шампион Ренди Котур го советува Џон Џонс што да направи за да...

Доналд Трамп: Брзо ќе го нокаутирам Бајден во ММА борба

Претседателот на САД, Доналд Трамп е убеден дека лесно ќе го победи кандидатот за претседател...

Мек Гегор спектакуларно објави дека доаѓа по појасот на Хабиб, откако тој се пензионира (ВИДЕО)

Конор Мек Грегор наскоро се враќа во октагонот. Најголемата ММА sвезда во голема мера се подготвува...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

ММА легенда: Нужно е Џон Џонс да освои титула во тешка категорија за да...

Легендарниот поранешен двократен шампион Ренди Котур го советува Џон Џонс што да направи за да биде најголем. Во последните неколку дена „Коски“ се обидуваат...

Доналд Трамп: Брзо ќе го нокаутирам Бајден во ММА борба

Претседателот на САД, Доналд Трамп е убеден дека лесно ќе го победи кандидатот за претседател Џо Бајден во ММА меч. Еден од двајцата ќе...

Чисора се обиде да го ислаши Усик, но око не му трепна (ВИДЕО)

Дерек Чисора (32-9, 23 KO) обоен во „воени бои“ влезе во остар напад на Александер Усик (17-0, 13 KO) на мерењето пред нивната утрешна пресметка,...

Мек Гегор спектакуларно објави дека доаѓа по појасот на Хабиб, откако тој се пензионира...

Конор Мек Грегор наскоро се враќа во октагонот. Најголемата ММА sвезда во голема мера се подготвува за пресметката, а тоа треба да се случи во...

Пред 10 години Жарко Арсовски го освои единствениот медал на СП-а за Македонија

Една деценија од единствениот медал за Македонија на Светските сениорски првенства кој го освои Жарко Арсовски. На Светското првенство 2010 гдоина во Белград, Србија,...

КИК БОКС

Откажан Глори 76, Бадр Хари е позитивен на коронавирус

Боречиот спектакл „Глори 76“ закажан за 7 ноември во Ротердам е откажан откако се дозна дека Бадр Хари е заразен со коронавирус. „Во моментов сум...

БОРЕЊЕ

Шабан Сеиди е избран за потпретседател на Македонскиот олимписки комитет

Борачката легенда Шабан Сеиди е избран за потпретседател на Македонскиот олимписки комитет (МОК). Да потсетиме дека синоќа Даниел Димевски беше избран за претседател на МОК. Сеиди...

ЏУДО

Киро Здравески добиник на Диплома „3 Ноември“ за постигнувања во џудо...

Претседателот на Комисијата за одбележување празници и манифестации и доделување награди и признанија при Советот на општина Прилеп, Тони Камчески, на прес конференција ги...

ОСТАНАТО