14.8 C
Skopje
18/06/2021 | 07:53

КАРАТЕ

Пуликсенија Јованоска доби покана за учество на Олимписките игри во Токио

Македонскиот олимписки комитет (МОК) објави дека Пулексенија Јованоска е седмиот македонскиот спортист кој ќе учествува на Олимписките игри во Токио! Пулексенија ќе настапи на 5...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца...

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

БОКС

Тајсон Фјури: Вајлдер ќе го нокаутира Џошуа уште во првата рунда

Тајсон Фјури можеби е целосно фокусиран на претстојниот трет меч со Дионтеј Вајдлер, но Британецот не го заборава сонародникот Ентони Џошуа, со кого требаше...

(ВИДЕО) Вајлдер: На 24 јули ќе покажам зoшто сè уште сум...

Дионтеј Вајлдер, поранешен светски шампион во тешка категорија на ВБЦ, му се закани на Тајсон Фјури на официјалната прес-конференција, на која се откри дека...

ММА

Ковингтон: Усман се надева дека вонземјани ќе ја уништата нашата борба

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Колби Ковингтон, кој е именуван за следен предизвикувач за појасот на организацијата, објасни зошто борбата за титулата против...

Гејџи негира дека мисли за пензионирање

Поранешниот шампион во лесна категорија на УФЦ, Џастин Гејџи, ги коментираше гласините дека долгиот период  без борба се должи на намерата да ја заврши...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Пуликсенија Јованоска доби покана за учество на Олимписките игри во Токио

Македонскиот олимписки комитет (МОК) објави дека Пулексенија Јованоска е седмиот македонскиот спортист кој ќе учествува на Олимписките игри во Токио! Пулексенија ќе настапи на 5...

МОК Собрание: Димевски доби нов мандат, а од Георгиевски и Нуров очекува медали во...

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, доскорешниот газда на РК Вардар и на ФК Вардар, во чија ера најтрофејниот клуб заглави со три ипол милионски долг...

Тајсон Фјури: Вајлдер ќе го нокаутира Џошуа уште во првата рунда

Тајсон Фјури можеби е целосно фокусиран на претстојниот трет меч со Дионтеј Вајдлер, но Британецот не го заборава сонародникот Ентони Џошуа, со кого требаше...

Русин повлече 40-тонски авион „Боинг 737“ и собори рекорд (ВИДЕО)

Пред неколку дена во Сургут, Сибир, Максим Гамецки покажа невидена сила на меѓународниот аеродром во градот. Гамецки успеа да повлече 40-тонски „Боинг 737“ 15...

Хва ранг ИТФ викендов учествува на онлјан турнирот „Балткуп 2021“

Таеквондо клубот Хва ранг ИТФ од Лескоец-Охрид викендов со 11 натпреварувачи ќе настапи на Македонија на меѓународниот онлајн турнир А- класа „Балткуп 2021”,во организација...

Заврши Европското кадетско првенство за македонските борачи

Заврши Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, за македонските борачи, по денешните настапи. Крисијан Славевски е поразен во репасажот 0-4 од грузискиот борач...

Ковингтон: Усман се надева дека вонземјани ќе ја уништата нашата борба

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Колби Ковингтон, кој е именуван за следен предизвикувач за појасот на организацијата, објасни зошто борбата за титулата против...

КИК БОКС

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...

БОРЕЊЕ

Заврши Европското кадетско првенство за македонските борачи

Заврши Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, за македонските борачи, по денешните настапи. Крисијан Славевски е поразен во репасажот 0-4 од грузискиот борач...

ЏУДО

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

ОСТАНАТО