Џејк Пол: Ќе го победам Тајсон за да покажам дека сум подобар

Џејк Пол сака да му докаже на светот дека не е само лик на Дизни.

Тој е комплетен боксер кој има намера да се натпреварува со најдобрите во светот. Некогаш беше само дете актер и jутјубер на кој многумина му се смееја кога објави дека ќе стане професионален боксер и ќе се бори за светските појаси.

Џејк го започна своето патување со мечеви против ММА ветерани и постепено се префрли на боксери. Сега се соочува со легендата Мајк Тајсон и ако успее да го победи, ќе му се отворат портите за можна борба за титула во боксот.

„Проблематичното дете“ верува дека е подобар од Тајсон и сака да му докаже:

„Мајк Тајсон е жива легенда и најголемото име во историјата на боксот кое го промени целиот спорт. Тој е вистински мајстор на својата уметност и затоа сакав да боксирам. Сакам да му покажам дека дефинитивно не сум инфериорен. Исто како него, сакам да им покажам на критичарите дека сум способен да се борам за шампионски појаси.

Се надевам дека Мајк Тајсон се сомнева во мене, затоа што тогаш ќе биде навистина изненаден кога ќе види за што сум способен. Ќе го победам во тој ринг и ќе му покажам дека сум подобар од него. И токму таков ќе биде нашиот натпревар. Ќе потврдиме кој е подобар“, рече Пол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jake Paul (@jakepaul)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО