38.8 C
Skopje
02/08/2021 | 13:22
Почетна тагови Пориер

таг: Пориер

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Шон Стрикленд: Гледам порно и го мазнам стапот

УФЦ борецот Шон Стрикленд одлучи да биде брутално искрен со медиумите по неговата победа. Викендов во Лас Вегас се справи со Јураја Хол и...

Гостувањето на Дејан, Борче и Дарко на „Канал 77“ (ВИДЕО)

Го објавуваме во целост гостувањето на освојувачот на сребрениот медал на Олимписките игри во Токио, Дејан Георгиевски и неговите тренери, односно селекторот на таеквондо...

Нуров пристигна во Токио, македонскиот борач ќе атакува на медал (ФОТО)

Останаа уште двајца македонски спортисти кои ќе настапат на Олимписките игри во Токио, тие се Пулексенија Јованоска (карате) и Могамедгаџи Нуров (борење). Според програмата каратистката...

Тренерите на Георгиевски за поканата да бидат предводници на церемонијата за Илинден: Дејан треба...

Вистина е дека не контактираа од кабинетот на Претседателот на Р. Македонија, добивме покана за Дејан Георгиевски и неговиот тим да бидат предводници на...

Ирецот Волш е малер број 1 на ОИ: Скона да слави, се повреди и...

Ирскиот боксер Ејдан Волш е малер број 1 на Олимпсиките игри во Токио. По победата над противник од Маурициус во четвртфиналето со што си...

Французинот Алиев направи скандал на ОИ: Пцуеше и маваше по камерата (ВИДЕО)

Францускиот боксер Мурад Алиев беше креатор на скандалозно однесување на боксерскиот натпревар против Фрејзер Кларк во четвртфиналето од супертешката категорија од олимписката програма во...

Шајан Бејс ја нокаутира Глорија де Паула за 60 секунди (ВИДЕО)

Шајан Бејс и Глорија де Паула го делеа кафезот во коглавната битка на УФЦ Вегас 33, која се одржа во Лас Вегас. Нивната средба...