Мек Грегор до Гарсија: Ќе ти ја разбијам главата со лакти

Конор Мек Грегор упати предупредување до Рајан Гарсија.

„Озлогласениот“ е бесен што Гарсија падна на допинг тест. Кон крајот на минатиот месец, Гарсија го шокираше Девин Хејни во Бруклин. Рајан 3 пати го испраќаше на подот, а потоа со одлука на судиите го победи. Тоа беше шок за навивачите, но сега победата е извалкана од неуспешниот допинг тест.

Гарсија постојано негира дека сторил нешто лошо и верува дека ќе замолчи многу критичари во наредните недели. Засега не е изречена казна за Гарсија, ниту е донесена одлука дали неговата победа над Хејни ќе опстане или не.

Мек Грегор е бесен и го повика Гарсија да се вразуми или да се убие:

„Имаше мерење, а потоа беше разбиен. Тоа заслужува доживотна казна. Тажно е да се види, тажно е да се каже. Рајан Гарсија, немој да ми се приближуваш ако некогаш се видиме. Навистина ми се гади. Тој старец ме потсетува на Шон О’Мели, кој исто така беше на тоа, не ми се допаѓа ова. Ќе ве разбијам и двајцата. Сакате ли спаринг?

Ќе ви резервирам летови за да направам спаринг со двајцата. Ајде да се соочиме со О’Мели и Гарсија, две мали главчиња остарени. Ќе ве јавам и двајцата како ноеви. Да му бев татко на Хејни, ти си мртов, без разлика што и да се случи. Што по ѓаволите ти се случи мала будало?

Собирај памет, ќе ти ја скршам главата со лактите. Браво за Хејни. Неговата изведба стана уште похеројска. Гарсија, или опамети се или убиј се“, напиша Мек Грегор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО