Викендов се одржува 53-тото издание на „Златен гонг

Од утре почнува 53.Меѓународен турнир „Златен гонг“ на кој е пријавени боксери од 20 држави.

Според пријавите, треба да очекуваме силна конкуренција на Златниот гонг кој оваа година ќе се одржи од 3 до 7 мај во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје.

Четвртфиналните борби ќе се одржат на 4 мај, а полуфиналните на 5 мај, додека финалето е на 6 мај.

Златниот гонг е влезен во календарот на ЕУБЦ.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО