Џон Џонс има датум за борба со Стипе Миочиќ

Џон Џонс изјави дека има датум за враќање во кафезот.

Легендата очигледно доби зелено светло од лекарите и ќе му го каже датумот за враќање на Дана Вајт. „Коски“ го сподели ова на социјалните мрежи, но очигледно ќе треба да почекаме Дана Вајт да ја објави борбата со Стипе Миочиќ. 36-годишната легенда ја ослободи титулата во полутешка категорија во 2020 година и се одмори од спортот.

Џонс се подготвуваше за своето деби во УФЦ 3 години и се врати во кафезот во март 2023 година. „Коските“ се бореше со Сирил Гане за титулата во тешка категорија и го победи со завршница за 2 минути и 4 секунди. Џон требаше да се бори со Миочиќ на крајот на минатата година, но заработи повреда и мораше да оди на операција.

Оттогаш поминаа 7 месеци и очигледно Џонс е подготвен. Останува да видиме кога точно Џонс ќе се бори со Миочиќ.

„Имам датум. Ќе му кажам на Дана Вајт да го објави“, сподели Џонс на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО