Со одлично видео најавено враќањето на Конор Мек Грегор на борбите

Сите со нетрпение очекуваме повторно да го видиме Конор Мек Грегор во октагонот. Враќањето на најголемата ѕвезда на УФЦ беше најавено за 29 јуни на голем настан во Лас Вегас.

Познатиот Ирец треба да се бори на настанот УФЦ 303 против американскиот борец Мајкл Чендлер, со кој минатата година учествуваше како тренер на ТУФ настанот.

Враќањето на Ноториус сега е и официјално потврдено со видео на кое тој се појавува под зелените светла на рефлекторите.

Конор се појавува неколку пати во видеото додека во позадина е „Ринг прошетка“ песна на „Foggy Dew“.

Тој се враќа во октагонот по тешката повреда. Неговиот последен меч беше во јули 2021 година кога ја скрши ногата на крајот од првата рунда во борбата против Дастин Пориер.

Во меѓувреме, Мек Грегор лансираше свој бренд за пиво, а го сними и филмот Роуд хаус, чија премиера беше на почетокот на годината.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО