Ислам Махачев си ја испроба силата (ВИДЕО)

На интернет се појави клип во кој шампион на УФЦ ја демонстрира својата сила на панаѓурска боксерска крушка.

Махачев удри со цврста лева рака, а машината прочита 973. Не може да се негира неговата сила.

Ислам Махачев ќе ја брани титулата на 1 јуни против Дастин Пориер на настанот УФЦ 302.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО