Почетна тагови Европски игри 2015

таг: Европски игри 2015

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Хабиб: Ќе го однесам Гејџи во океан и ќе го удавам

Хабиб Нурмагомедов го предупреди Џастин Гајџ дека ќе се задуши во нивната пресметка. Шампионите ќе се борат за обединување на појасите во октомври на УФЦ...

Мек Грегор: Хабиб ќе бега од Гејџи како посерен

Конор Мек Грегор не jа проpушта шансата да се задева со Хабиб Нурмагомедов. „Озлогласениот“ очајно сака реванш со Нурмагомедов, кој има закажано борба со...

Кумите тимот на Македонија со среброто го круниса настапот на Универзијадата во Загреб, освојувајќи...

Минатата година на овој ден каратистите од универзитетската репрезентација не израдуваа со сребрен медал во борби екипно на Европската боречка универзијада во Загреб и...

Хабиб Нурмагомедов ќе оди за САД во септември

Хабиб Нурмагомедов ќе ја задржи традицијата и ќе го започне тренингот во родниот Дагестан. „Орелот“ се подготвува да ја одбрани титулата против Џстин Гејџ...

Рој Џонс покажа како се подготвува за Мајк Тајсон (ВИДЕО)

Рој Џонс Јуниор дава се од себе за да се подготви за борбата со Мајк Тајсон. Овие две легенди ќе се судрат во рингот следниот...