Почетна тагови Далибор Богданов

таг: Далибор Богданов

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Хамзат Чимаев: Сите топ борци ги откажуваат борбите со мене

Хамзат Чимаев се врати во теретана и го продолжи тренингот за својата следна бoрба. Се очекува таа да се одржи следниот месец во Абу...

Мајк Тајсон ќе гласа за прв пат во животот, а мислеше дека тоа никогаш...

„Горд сум што сега можам да го направам тоа“, рече боксерскта легенда. Поранешниот светски шампион во бокс, Мајк Тајсон, на 54-годишна возраст за прв пат...

Мечот Усик – Чисора на 31 октомври

Александар Усик ќе се сретне со Дерек Чисора на 31 октомври, официјално објавија организаторите на мечот. Тешкашкиот судир првично беше закажан за 23 мај, но...

Кормиер предвиде: Чимаев ќе освои две титули догодина

Даниел Кормиер му предвидува светла иднина за чеченско-шведскиот борец Хамзат Чимаев. Коментаторот на УФЦ, до неодамна двоен шампион, гледа дека новата ѕвезда на организацијата...

Конор Мек Грегор падна на ранг-листата на УФЦ

Ирскиот борец Конор Мек Грегор падна на ранг-листата во лесна категорија на УФЦ. „Ноториус“ е рангиран на петтото место во лесна категорија на ажурираната...