Далибор Богданов како Хабиб Нурмагомедов

84

Далибор Богданов на вечерашното мерење за ХФЦ 16 го копираше Хабиб Нурмагомедов.

Утре Богданов дебитира во ММА професионалните борби против Рахим Оусама во категоријата до 66 килограми во Базел во „Гранд казино Базел“.

Ipon.mk