Далибор Богданов потклекна пред Оусама на ХФЦ во Базел (ВИДЕО)

67

Далибор Богданов во ММА дебито во профи мечот за ХФЦ 16 загуби од Рахим Оусама со нокаут во втората рунда по една размена на удари на почетокот на рунадата.

Првата рунда беше сосема рамноправна, но едно невнимание го чинеше Далибор нокаут.

Богданов и Оусама во категоријата се бореа во категоријата до 66 килограми во Базел во „Гранд казино Базел“.

Борбата на Боганов почнува во 14:00 минута.

Geplaatst door HFC op Zaterdag 17 november 2018

Ipon.mk