Далибор Богданов триумфираше на турнирот Обербајерише мајстершафтен (ФОТО)

Dalibor Bogdanov piedestal 14 januari 2017

Штипскиот борач, Далибор Богданов, триумфираше на турнирот во Обербајерише мајстершафтен (Oberbayerische Meisterschaften) во Фелдкирхен-Вестерхам во Германија во грчко-римски стил во категорија до 71 килограм.

Dalibor so medalistite 14 januari 2016

„На турнирот учествуваа повеќе од 200 борачи. Во мојата категорија со 5 победи станав прв.Тоа е знак дека успешно стартував во новата сезона во 2017година“, изјави Богаднов.

Dalibor podiga 14 januari 2017

Dalibor prefrla 14 januari 2017

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО