Почетна тагови Тони Фергусон

таг: Тони Фергусон

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Рики Хaтон го повикува Мајк Тајсон да се откаже од враќањето во рингот

Рики Хaтон го повика Мајк Тајсон да се откаже од враќањето во рингот, бидејќи не сакаше да го види повреден својот херој. Тајсон (54), кој...

Масвидал планира да го остави Усман во несвест долго време

Хорхе Масвидал планира да ја заврши борбата со Камару Усман со многу насилство. Масвидал излегува со прогнози неколку днена пред бробата, но неговиот соборец Дастин...

Во чест на Абдуламанап селото Кироваул се преименува во Манап (ВИДЕО)

Името на селото Кироваул во Дагестан, каде живеел татко му на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, ќе се преименува. Новото име ќе биде Манап во спомен...

Усман: Ќе доминирам над Масвидал и ќе станам најлошото копиле

Шампионот во полусредна категорија Камару Усман верува дека ќе ја задржи титулата овој викенд. 33-годишниот шампион го заложува појасот против Хорхе Масвидал во главната...

Масвидал: Ќе му ја разбијам фацата на страшливиот Усман (ВИДЕО)

„Најлошото копиле“ во ММА уште еднаш докажа дека е вистински борец и ја прифати борбата за титулата по само неколку дена од известувањето. Гејмбред...