Тони Фергусон е ослободен со кауција од 30.000 долари

Тони Фергусон е еден од најомилените борци во историјата на УФЦ.

Поради овој факт крајно е разочарувачки што „Ел Кукуј“ е буквално заглавен во неволја. Во најдобрата ММА промоција на планетата тој е во серија од пет порази. Тони почна доста осетно да слабее, што влијаеше на неговото здравје.

Покрај тоа, според гласините, Фергусон има големи финансиски проблеми, па не може да го напушти УФЦ без дозвола. Но, има предизвици и надвор од октагонот. Поранешниот привремен шампион е чест посетител на психијатриските болници.

Тони пред неколку дена се вклучи во уште еден скандал, кој доведе до апсење. Ноќта меѓу 6 и 7 мај Фергусон возејќи го својот пикап удри во паркирани автомобили. Бил под дејство на алкохол, но не сакал да соработува со полицијата и одбил тест.

Фергусон беше ослободен со кауција од 30.000 долари. Треба да се појави на суд на почетокот на јуни. Според сите факти, Тони продолжува да се бори со своите ментални проблеми, а неговата последен инцидент покажува дека тој е очигледно на губитнички крај во моментов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО