Почетна тагови Насер Харуни

таг: Насер Харуни

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Будимпешта го презеде Светското првенство во џудо во 2021 година

Откако светското џудо се врати на татамито по скоро 8-месечна пауза, Будимпешта ќе биде домаќин на уште еден голем форум следната година. Главниот град на...

Усик: Ќе се борам со Фјури и Џошуа

Украинскиот боксер Александар Усик би сакал што побрзо да се бори со Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, но засега е фокусиран на Дерек Чисора. Украинецот...

Мага се пофали: Претепав петмина на улица (ВИДЕО)

Рускиот ММА борец Магомед Исмаилов се тепал со пет лица на улица, а на крајот тие побегнале. Тој самиот раскажа за инцидентот во Москва. Мага...

Ковингтон: Хабиб бега од вистинската категорија оти се плаши од мене

Колби Ковингтон – еден од најдобрите УФЦ борци во велтер категорија, не му се допаѓа тоа што Хабиб на заминува во „пензија“ на начинот...

Најлуд нокаут или трагедија од руското ММА (ВИДЕО)

Рускиот борец Вјачеслав Птичин на невиден начин го нокаутира својот сонародник Вјачеслав Расловац на натпреварот Modern Fighting Pankration. Тој доби силен удар во првата рунда...