Го објавија постерот за УФЦ 302 со Махачев, Пориее, Стрикленд и Коста

УФЦ официјално го објави постерот за претстојната 302-ра гала која треба да се одржи на 2 јуни во Њу Џерси. Традиционално, ова предизвика голем интерес кај љубителите на ММА и затоа ви го пренесуваме најновиот дизајн.

Ислам Махачев сосема очекувано ја презема главната улога покрај претендентот за неговата титула во лесна категорија – Дастин Париер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UFC (@ufc)

Под нив ја гледаме другата особено возбудлива борба меѓу Шон Стрикленд и Пауло Коста во средна категорија. Тие треба да го емитуваат следниот кандидат за појасот на Леон Едвардс.

Еве ги другите натпревари кои ќе ги видиме на мапа за еден месец:

Ренди Браун – Елисеу Залески Дос Стантос (полутешка категорија)
Цезар Алмеида – Роман Копилов (средина)
Тацуро Таира – Џошуа Ван („Летај“)
Парк Хјунсун – Андре Лима („мува“)
Нико Прајс – Алекс Мороно (полутешка)
Жаијлтон Алмеида – Александар Романов (Тешки)
Роман Долиџе – (средина) (Замена за Антони Хернандез поради повреда)
Мики Гал – Василиј Хафез (полутешка категорија)
Фил Роу – Џејк Матеус (полутешка категорија)
Грант Досон – Џо Солецки (светло)
Ајлин Перез – Џоселин Едвардс („Петел“)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО