Манел Капе: Ќе го победам Израел Адесања во улична борба

Манел Капе верува дека може да го победи Израел Адесања во улична борба.

За време на неодамнешното појавување на подкастот на JAXXON со Квинтон „Рампејџ“ Џексон, Кејп изјави дека може да го победи „Ласт стилбендер“ на улица, без оглед на разликата во големината меѓу двајцата. Манел се бори во мува, а Адесања се натпреварува во средна категорија и е поранешен шампион.

Сепак, тоа не му пречи на Капе, кој се фали дека е непоразен на улица:

„Непоразен сум на улица. Не ми е грижа. Веќе победив многу, многу, многу момци со негова големина. Не ми е грижа за неговата големина. Ставете го пред мене на улица и ќе видиме. Јас сум прилично добар брат“, рече Капе.

Тоа е прилично смело тврдење од Капе кој тежи 57 килограми и е висок 1,68 сантиметри. Минатата година Адесања и Капе се судрија на прес-конференција пред гала на УФЦ. Ова се случи откако Капе го навреди Кај Кара-Франс кој е пријател на Адесања.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО