Почетна тагови Масвидал

таг: Масвидал

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Вајт за Конор: Тоа е еден од највалканите потези; Мек Грегор возврати: Престани да...

„Луѓето ме сардисаа од сите страни. Секој овде знае дека тука станува збор за некаков кодекс на чест...“ Дана Вајт не беше баш пресреќна кога...

Борењето доби уште еден квалификационен турнир за Олмпијадата во Токио 2021 година

Светската федерација за борење, односно Обединетото светско борење (ОСБ/ UWW) официјално објави додавање на уште еден рангиран турнир што ќе служи за освојување на...

Тајсон: Стравувам да не се вратам на наркотиците

Стравот од враќање на дрогата го држи Мајк Тајсон на прсти. Легендата се подготвува да се врати во рингот против Рој Џонс Јуниор на крајот...

Џон Џонс: Брзо ќе си го вратам појасот од новиот шампион Блахович

Џон Џонс не молчеше на крунисувањето на новиот шампион во полутешка категорија на УФЦ. Полјакот Јан Блахович го победи Доминик Рејес за испразнетата титула, која...

Пакијао прифати борба со Мек Грегор, заработката за погодените од коронавирусот

По највата на Конор Мек Грегор за борба со Мани Пакијао, од  таборот на филипинскиот боксер исто така потврдија дека постои желба да се...