Масвидал за Мек Грегор: Наострено џуџе што се плаши од мене

Хорхе Масвидал го критикуваше Конор Мек Грегор, кој беше доста активен на социјалните мрежи.

Минатиот викенд во Јута се одржа настанот УФЦ 291, при што Џастин Гејџи го нокаутира Дастин Пориер и ја освои титулата БМФ. Ова е титулата која Хорхе Масвидал ја освои пред неколку години во борбата со Нејт Дијаз.

Мек Грегор активно почна да ги исмева Пориер и Гејџи. Конор се прогласи за достоен носител на титулата БМФ и се закани дека ќе го убие Гејџи со 1 удар. Ова го налути Масвидал, кој се нафрли на Ирецот.

„Затвори ја устата, наострено џуџе. Немаш право ниту да се караш. Зборуваш за борци кои поминуваат низ различни тешкотии за да се борат. Се обложувам дека никогаш нема да го кажеш моето име затоа што се плашиш“, напиша Масвидал на социјалните мрежи.

Одговорот од Мек Грегор не се чекаше долго.

„Кретен, ти се откажа од единственото нешто вредно за кое некој би сакал да се бори со тебе. Се откажа од тоа за твојот пријател да биде нокаутиран во оваа борба за титулата“, напиша Мек Грегор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО