Колби Ковингтон се уште се опоравува од нападот на Масвидал

Пресметкат меѓу поранешните пријатели Колби Ковингтон и Хорхе Масвидал во март го предводеше УФЦ 272 во Лас Вегас.

Хаосот доминираше во текот на целиот меч и на крајот победи со едногласна одлука.

Две недели подоцна Хорхе го нападна Колби пред ресторан во Мајами, при што му го скрши зумот и му го оштети часовникот.

По тој инцидент Хаос ретко се појавуваше во јавноста. Поранешниот шампион, а сега коментатор на УФЦ, Даниел Кормиер тврди дека Ковингтон се уште се опоравува од нападот на Масвидал.

„Колби Ковингтон се уште ги чувствува последиците откако Хорхе Масвидал го нападна на улица. Ја избегнуваше јавноста, но сепак заработува“, истакна Даниел Кормиер и подвлече:

„Кога ќе доживеете таков напад на улица, тешко е веднаш да се вратите и да продолжите како ништо да не се случило. Колби го прави она што треба да го прави, да се опушти, да игра покер и да заработи пари“.

Колби Ковингтон го освои второто место на турнир во покер минатиот викенд. Можеби наскоро ќе почне со прозивките.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО