Хорхе Масвидал најави боксерска гала вечер со ММА легенди

Хорхе Масвидал најави голема боксерска гала вечер која ќе биде полна со ММА ѕвезди.

Борецот на УФЦ во средна категорија објави на ММА Час дека Ентони Петис од ПФЛ ќе се соочи со легендарниот Рој Џонс на главниот настан на Gamebred Boxing 4, кој ќе се одржи на 1 април на Форумот Фисерв во Милвоки.

Петис против Џонс е предвиден да биде боксерски меч во осум рунда. Петис е поранешен шампион на УФЦ во лесна категорија, а Џонс (54) светски шампион во четири категории и еден од најуспешните боксери во својата генерација.

Настанот ќе се пренесува во живо на ППГ. Во борбената картата ќе видиме боксерски меч меѓу легендите Витор Белфорт и Жакар Соуза. Жозе Алдо ќе се бори со Џереми Стивенс, а Пол Дејли против Ентони Тејлор.

Еве како изгледа борбената карта досега:
Ентони Петис – Рој Џонс Јуниор
Витор Белфорт – Роналдо Соуза
Жозе Алдо – Џереми Стивенс
Перл Гонзалес – Џина Мазани
Пол Дејли – Ентони Тејлор
Девин Кушинг – Демијан Марчијано
Дилон Клекер – Џош Барнс
Би Нгуен против???

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Full Violence ™ (@fullviolence)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО