Хабиб до Махачев: Одиме, брате мој

Легендата Хабиб Нурмагомедов го поддржуваше Ислам Махачев пред борбата со Дастин Пориер.

„33 дена до борбата. Одиме, брате мој“, напиша на социјалните мрежи поранешниот шампион на УФЦ Хабиб Нурмагомедов.

Потсетуваме дека на 2 јуни Махачев ќе се бори со Пориер.

Борбата ќе биде главна на УФЦ 302 во Њуарк (Њу Џерси, САД).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО