Почина 18-месечниот син на Френсис Нгану: Ужасно сум уморен

Поранешниот шампион на УФЦ, Френсис Нгану, ги доживува најтешките денови во својот живот. Имено, неговиот 18-месечен син починал, а оваа информација прв ја објави камерунскиот портал 237online.com, кој подоцна го пренесоа и други медиуми.

„Која е целта на животот ако нè лишат она што со сите сили се бориме да го задржиме. Зошто животот е толку неправеден и безмилосен? Ужасно сум уморен“, напиша Френсис Нгану во објава на социјалните мрежи.

Од сите страни пристигнуваат пораки со поддршка за камерунскиот борец, а се јави и Конор Мек Грегор кој напиша:

„Френсис, жал ми е што слушнав за твојата загуба, моите молитви се со тебе и твоето семејство во овој момент“.

Нгану минатата година го напушти УФЦ и потпиша за ПФЛ, каде наскоро требаше да се бори со Ренан Фереира, но сега неговиот настап е под знак прашалник.

Во меѓувреме имаше два боксерски меча и ги загуби двата, на крајот на октомври минатата година подобар од него беше Тајсон Фјури, а Ентони Џошуа неодамна го победи со брутален нокаут во втората рунда.

https://twitter.com/francis_ngannou/status/1785039054096216409?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1785039054096216409%7Ctwgr%5E0f73ad69a20d24a48cec0844758892c68a38bf16%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fostalo%2Ffrancisu-ngannouu-preminuo-18-mjesecni-sin-strasno-sam-umoran%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО