Почетна тагови Канело

таг: Канело

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Во чест на Абдуламанап селото Кироваул се преименува во Манап (ВИДЕО)

Името на селото Кироваул во Дагестан, каде живеел татко му на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, ќе се преименува. Новото име ќе биде Манап во спомен...

Усман: Ќе доминирам над Масвидал и ќе станам најлошото копиле

Шампионот во полусредна категорија Камару Усман верува дека ќе ја задржи титулата овој викенд. 33-годишниот шампион го заложува појасот против Хорхе Масвидал во главната...

Масвидал: Ќе му ја разбијам фацата на страшливиот Усман (ВИДЕО)

„Најлошото копиле“ во ММА уште еднаш докажа дека е вистински борец и ја прифати борбата за титулата по само неколку дена од известувањето. Гејмбред...

Мајк Тајсон до Вајлдер: Порасни!

Легендарниот Мајк Тајсон смета дека поранешниот шампион во ВБЦ, Дионтеј Вајлдер има шанса во третата борба со Тајсон Фјури. Железниот Мајк верува дека Вајлдер...

Мек Грегор го критикува Пориер, затоа што е за реванш со Хабиб

Конор Мек Грегор го критикуваше Дастин Пориер, кој рече дека претпочита реванш со Хабиб Нурмагомедов и го откачи Мек Грегор за реванш. Минатиот месец...