Конор Мек Грегор до Канело: Те завршувам без да ги користам рацете!

Суперѕвездата на УФЦ Конор Мек Грегор и боксерската легенда Сол Канело Алварез си разменија вербални удари на интернет. Ова се случи откако Конор почна да се фали како му удрил повеќе удари на Флојд Мејведер отколку на Мексиканецот.

Секако, Алварез не беше среќен поради тоа и рече дека може да го победи Мек Грегор само со една рака. Ако сме искрени, тогаш изјавата на Конор е вистинита. Мек Грегор удри 26 отсто од ударите на Мејведер, а Канело 22 отсто од ударите во борбата со Флојд.

Сепак, Алварез победи на ударите со сила, упатувајќи 31 отсто од ударите во споредба со 25 проценти за Мек Грегор. Секако, на Мек Грегор не му беше грижа и арогантно му возврати на мексиканскиот шампион.

„Сол, неварено пиле, ќе ти ги скршам лигаментите на коленото. Не ми требаат ни раце за да те завршам. Ќе те клоцам розово. Ќе те оставам да изгледаш како да си бил предолго на сонце.

Ќе се видиме и ќе видиме што ќе се случи. Канело е корнфлекс, без шеќер“, напиша Мек Грегор.

Не долго потоа, Канело одговори:

„Се однесуваш како мало дете. Имаш голема уста и знаеш да се однесуваш цврсто, но кога ќе дојде борбата, секогаш се откажуваш. Хахахахахахаха“, одговори Алварез.

Алварез е сон на многу потенцијални противници, вклучувајќи ги и ММА борците и инфлуенсерите.

Шампионот на УФЦ во полусредна категорија, Камару Усман, неуспешно се обиде да се заинтересира за борба со шампионите во суперсредна категорија на ВБА (Супер), ВБЦ, ИБФ, ВБО и Ринг. Џејк Пол сака да се бори и со Канело, кој не исклучува таква борба, но кога ќе се пензионира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО