Хајме Мунгуја го опиша Саул Алварез со три збора (ВИДЕО)

Хајме Мунгуја (43-0) ќе се обиде да му ја одземе неприкосновената титула на Сол Алварез (60-2-2) во суперсредна категорија за неколку недели во Лас Вегас, но пред тоа ја покажа својата почит кон сонародникот во блиц интервју за ДАЗН.

Во него мораше да го дефинира шампионот во три збора, а Хаиме избра „дисциплина, упорност и величествен борец“.

Канело несомнено заслужува такви суперлативи со оглед на достигнувањата што ги акумулирал низ годините во различни категории.

Нивниот меч ќе се одржи на 4 мај во Т-Мобиле арената во Лас Вегас, каде на трибините се очекуваат повеќе од 20 000 гледачи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DAZN Boxing (@daznboxing)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО