Том Аспинал: Се враќам на УФЦ 304 во Манчестер

Том Аспинал, привремениот шампион на УФЦ во тешка категорија, го откри датумот на враќање и местото на неговата следна борба. 31-годишниот борец треба да се бори на УФЦ 304, кој е закажан за јули во Манчестер, Велика Британија.

Аспинал преку социјалните мрежи откри неколку детали за претстојната борба. Самиот Аспинал не сакаше да го открие името на противникот. Том само откри дека чекал противникот да го потпише договорот за пресметката меѓу нив.

Привремената титула што ја држи Аспинал ќе биде во игра во оваа борба. Постои можност Картис Блејдс да му биде ривал на Британецот. Тие се бореа пред 2 години и Том загуби за 15 секунди поради повреда на коленото.

„Официјално е! Се враќам на УФЦ 304 во јули во Манчестер. Чекаме мојот противник да прифати”, изјави Аспинал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tom Aspinall (@tomaspinallofficial)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО