Конор Мек Грегор облече дрес на Манчестер Јунајтед

Конор Мек Грегор никогаш досега не дал индикации дека има други симпатии кон спортот освен ММА и боксот, но неговото појавување со тим на Манчестер Јунајтед на социјалните мрежи ги возбуди фановите на фудбалскиот гигант.

Озлогласениот облече еден од старите дресови на „Црвените ѓаволи“ од 1996/97 година кој важи за еден од омилените генерации фудбалски фанови.

Во меѓувреме, Мек Грегор е во кампања за да го промовира своето враќање на УФЦ 303 летото, но во исто време не ги занемарува обврските кон неговата пиварница и дестилерија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО