Канело се закани дека ќе го победи Мек Грегор со една рака

Конор Мек Грегор и Сoл Алварез си разменија закани на социјалните мрежи во изминатите неколку дена, што ги подгреа гласините дека тие двајца многу брзо би можеле да се борат во боксерскиот ринг.

„Ноториус“ ги потсети следбениците на средбата со Флојд Мејведер која го катапултираше на врвот на светот на боречките спортови, иако загуби. Тој тврдеше дека тоа е најголемиот настап во професионалниот бокс досега и дури тврдеше дека удрил повеќе удари на „Мани“ од „Канело“ во нивната борба.

„Ми треба само една рака и нема да морам ни многу да те удрам“, напиша Мексиканецот за возврат на Х.

https://twitter.com/Canelo/status/1714309339820036604?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1714309339820036604%7Ctwgr%5Ea97e8b58685456a0b2ae28e39f2aefa146978c8c%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fboec.bg%2Fboxing%2Fkanelo-se-zakani-da-bie-konr-s-edna-rka%2F

Борбите меѓу боксерите и ММА борците стануваат се почести, очигледно дека јавноста е гладна за судири меѓу најголемите ѕвезди во боречките спортови. Канело и Ноториус се несомнено некои од најголемите имиња наоколу.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО