Конор Мек Грегор е најплатениот дебитант во Холивуд

Конор Мек Грегор откри дека е најплатениот дебитант во Холивуд, откако изјави дека заработил повеќе од 4 милиони фунти за дебито на екранот во „Роуд хаус“.

Ѕвездата на УФЦ (35) глуми заедно со Џејк Гилен (43) во римејкот на „Роуд хаус“ од 1989 година, кој ќе биде објавен на Прајм видео на Амазон на 21 март. Конор го игра Нокс, кој налетува на главниот лик Џејк, Елвуд Далтон, поранешен борец на УФЦ кој станува убиец во бар покрај патот во Флорида Кис.

Во 2001 година, Двејн Џонсон – Карпата ја доби својата прва филмска улога во „Мумијата се враќа“, за која заработи 5,5 милиони долари (4,3 милиони фунти) и доби Гинисов рекорд. Пред неколку недели Конор на социјалните мрежи се пофали дека заработил повеќе од Рок, а сега тоа му го потврди и на Ричард Арнолд на Гуд морнинг Британијо:

„Никогаш не сум снимил филм, па сум како бел појас, почетник. Ова е факт. Јас сум најплатениот дебитант на сите времиња во Холивуд. Тоа е убаво достигнување. Нема акциона ѕвезда во Холивуд која може да ме победи“, се пофали Конор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Filmthusiast (@filmthusiast)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО