Три удари, два нокдауни и Ротвел го откажа Дафи на Накелманија 4

Бен Ротвел стигна до брза победа во првата рунда против Тод Дафи, откако го откажа по само три удари по ред во рингот на БКФЦ.

Дафи двапати беше соборен од силните удари на Ротвел, а потоа објави дека се повлекува поради повреда.

За 42-годишниот Американец ова е трета победа во борба со голи раце, додека за Тод е јасно дека славните години на УФЦ се далеку зад него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BKFC by Triller (@bareknucklefc)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО