Мајк Пери го нокаутира Тијаго Алвеш и го задржа статусот непоразен во БКФЦ

Мајк Пери (5-0) стана легенда во боксот со голи раце откако го нокаутира Тијаго Алвеш во првата рунда на главниот настан на Накелманија 4.

32-годишниот Американец постојано гази сè што ќе му се најде на патот, па дури по борбата го предизвика Дарен Тил, за да продолжи да пишува историја во БКФЦ.

Пери веќе додаде имиња како Џулијан Лејн, Мајкл Пејџ, Лук Рокхолд и Еди Алварез на својата визит-карта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BKFC by Triller (@bareknucklefc)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО