Почетна тагови мај тај

таг: мај тај

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

15-годишниот син на Витали Кличко го надрасна Валдимир (ФОТО)

Поранешниот светски шампион во тешка категорија и актуелен градоначалник на Киев Витали Кличко на својата страница на Инстаграм објави интересна фотографија. На неа, неговиот...

Најефектните моменти со Рафаел Агаев (ВИДЕО)

Каналот на Јутјуб „Каратиста“ му посвети внимание на еден од најдобрите каратисти на денешницата Рафаел Агаев од Азербејџан, избирајќи најефектните мигови во неговата трофејна...

Рики Хaтон го повикува Мајк Тајсон да се откаже од враќањето во рингот

Рики Хaтон го повика Мајк Тајсон да се откаже од враќањето во рингот, бидејќи не сакаше да го види повреден својот херој. Тајсон (54), кој...

Масвидал планира да го остави Усман во несвест долго време

Хорхе Масвидал планира да ја заврши борбата со Камару Усман со многу насилство. Масвидал излегува со прогнози неколку днена пред бробата, но неговиот соборец Дастин...

Во чест на Абдуламанап селото Кироваул се преименува во Манап (ВИДЕО)

Името на селото Кироваул во Дагестан, каде живеел татко му на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, ќе се преименува. Новото име ќе биде Манап во спомен...