Судија на неделата, го спаси Нејмар (ВИДЕО)

187

Нејмар е во центарот на вниманието, но Нејмар мај тај борецот од Тајлнад. Нејмар Паеминбуре беше во рингот и доби нокаут поради кој ја загуби борбата.

Притивникот на Нејмар, Соа Соваратана немаше милост и со два удари со лакт го нокаутира Нејмар. Додека „успиениот“ борец паѓаше, судијата Ситичаи Иниеад имаше интересна реакција. Тој веднаш се обиде да му помогне на нокаутираниот боксер и успеа да го фати за врат и со тоа да му го ублажи падот на земја.

Потегот на судијата според многумина е херојски затоа што често се случува борците кои се во нокаут, додека паѓаат, опасно да се повредат.

กรรมการทุ่มสุดตัว!!

ไปดูช็อตเด็ดจังหวะที่กรรมการทุ่มสุดตัว พุ่งเข้าเซฟนักชกที่โดนน็อกหลับกลางอากาศได้แบบทันทีทันควัน แอดขอยกนิ้วโป้งให้เลยครับ สุดยอด!!#MuayHardcore #มวยพันธุ์ดุ #ใครๆก็ดูช่อง8

Geplaatst door Muay Hardcore มวยพันธุ์ดุ op Zondag 16 februari 2020