Почетна тагови Конор Мек Грегор

таг: Конор Мек Грегор

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Бившиот борец на УФЦ Норман Парке сака меч со Васо Бакочевиќ, „Психопатот“ реагираше на...

Интересен меч му се нуди на еден од најпопуларните борци од овие простори... Поранешниот борец на УФЦ и до неодамна привремениот првак на КСВ, Норман...

Миочиќ полесен од Кормиер на мерењето (ВИДЕО)

Мерењето за УФЦ 252 за вечерашниот настан во Лас Вегас успешно го поминаа главните протагонисти, Стипе Миочиќ и Даниел Кормиер, кои ја предводат главната...

Наташа Стефановска по три одлагања го зададе решавачкиот удар, кажа ДА… (ФОТО)

Наташа Стефановска го здададе финалниот карате удар против пливач – го кажа судбоносното ДА. Нашата трофејна каратистка денеска го кажа судбоносното „да“ на Горан Стаменов...

Мечот за одбрана на светската титула на Даниел Стефановски презакажан за декември

Борбата на Даниел Стефановски за одбрана на светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип е презакажана за декември. Како што не извести...

Погледнете како помина соочувањето меѓу Миочиќ и Кормиер (ВИДЕО)

Помалку од два дена нè одвојуваат од една од најважните борби во тешка категорија во историјата на УФЦ. Во раните утрински часови во недела е...