Конор Мек Грегор: Борбата е почит!

Конор Мек Грегор напорно се подготвува за враќање во кафезот на УФЦ.

Ирецот објави нови фотографии од спаринг во СБГ Иреланд во Даблин, Ирска. „Ноториус“ изјавува дека борбата е почит, што е една од најважните работи во боречките вештини. За жал, Мек Грегор постојано покажува непочитување кон противниците и нивните семејства. Секогаш прибегнуваше кон навреди за да ги продаде своите борби.

Се разбира, продажбата е исто така меѓу најважните работи во спортот, но има граници кои Мек Грегор ги минуваше.

„Борбата е почит!“, напиша Мек Грегор.

Мек Грегор е поранешен двократен шампион на најголемата ММА организација во светот. Се очекува Мек Грегор да се соочи со Мајкл Чендлер во следната борба. Можеби неговата следна борба ќе биде официјално објавена за време на УФЦ 300 кој ќе се одржи овој викенд. Дана Вајт и самиот борец ги искушуваат обожавателите со ваквите информации на социјалните мрежи.

Се чини дека Конор се уште тренира и чека да биде објавена неговата борба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО