640 евра се најевтините билети за враќањето на Конор Мек Грегор

Конор Мек Грегор би можел да собори рекорди со астрономски цени на билетите за УФЦ 303, што би можело да ги чини фановите илјадници долари.

Ирската суперѕвезда ќе се врати во октагонот за УФЦ 303 на 29 јуни. Противник му е Мајкл Чендлер и се очекува оваа борба да собори рекорди. Не само во однос на спортот, туку и во однос на цените на билетите. Пред официјалната продажба на билети на 26 април, УФЦ веќе објави информации за ексклузивни ВИП пакети.

Овие луксузни пакети понудени преку OnLocation се движат од 2.750 до над 12.000 долари по билет. За највисока цена добивате загарантирано седење покрај октагонот, ексклузивно гостопримство во арената, резервирано седење при мерење, прием по мерењето и ВИП пристап до Т-Мобиле арената. Поевтините пакети нудат слични додатоци, но со повисоки седишта.

Додека ВИП пакетите ќе достигнат неверојатни суми, стандардните билети за УФЦ 303 се очекува да чинат меѓу 700 и 2.500 долари. Конечните цени на билетите ќе бидат објавени на 26 април. Целосниот приход од билетите нема да биде објавен до вечерта на борбата. Сепак, се очекува Мек Грегор да постави нов рекорд.

Неговиот претходен меч, УФЦ 264 во 2021 година, генерира 15,7 милиони долари од продажба на билети, што во тоа време беше четврта најголема заработка на УФЦ. Во 2016 година Мек Грегор веќе постави рекорд со УФЦ 205, кој стана најпродаваната вечер на УФЦ со влезници од 17,7 милиони долари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО