Конор Мек Грегор удира со челичната нога

Конор Мек Грегор почна напорно да тренира за враќање.

Најголемата ѕвезда во ММА ќе се врати на УЈФЦ 303, на крајот на јуни во Лас Вегас. „Озлогласените“ ќе се пресмета со Мајкл Чендлер во борба во полусредна категорија. Минатата година, Чендлер и Мек Грегор беа тренери на Ултимејт фајтер (ТУФ).

Се очекуваше да се борат уште минатата година, но тоа се одолговлекуваше. Сега борбата е официјална и Мек Грегор не губи време. Конор се пофали дека сега може да удира со максимална сила. Ирската ѕвезда ја скрши ногата во 2021 година во борбата со Дастин Пориер.

Сега неговата нога е повторно здрава и Конор се пофали дека е како „Терминаторот“ бидејќи има титаниумска прачка во ногата. Сонува да го победи Чендлер со висок удар.

„Прецизноста се среќава со силата! Додека одбројувањето до Мек Грегор-Чендлер продолжува, секој удар кажува се. Работите не изгледаат добро за Чендлер“!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TIDL (@tidlsport)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО