Конор Мек Грегор: Сега сум Терминатор!

Конор Мек Грегор е подготвен да ја претвори својата слабост во сила. Сака да ја користи хируршки модифицираната нога по ужасната скршеница како оружје против противниците.

Долгоочекуваниот камбек конечно доби конкретен датум. На 29 јуни Мек Грегор ќе се соочи со Мајкл Чендлер на главниот настан на УФЦ 303. „Озлогласениот“ ќе се врати по тригодишна пауза предизвикана од тешка повреда. Ова се случи во борбата со Дастин Пориер, а долго време се чинеше дека кариерата на една од најголемите личности во историјата на ММА е завршена.

Даблинецот мораше да се прилагоди на животот како професионален борец бидејќи неговите актерски определби му одземаа повеќе време во текот на изминатата година. Борбата на Конор со Чендлер е како главент настан, па ќе биде во пет рунди. Ирецот никогаш немал бескрајно кардио, па јасно е дека ќе сака да ја заврши борбата пред крајот.

Мек Грегор се пофали дека сега е Терминаторот и едвај чека да го удри Чендлер со неговата реставрирана нога, која сега има титаниумска прачка:

„Сега сум Терминатор! Имам титаниумска прачка што ми оди од коленото до глуждот. Јас сум неуништлив. Со нетрпение очекувам да го клоцам Чендлер со таа челична нога“.

https://twitter.com/HappyPunch/status/1782472195152753008?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1782472195152753008%7Ctwgr%5E383ec4acf3d06509942154e3cbf54b0a004a68ee%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dcb7145f1731b4c328f8e4d2201854ceaschema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2FHappyPunch%2Fstatus%2F1782472195152753008image%3D

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО