Конор Мек Грегор и Мајкл Чендлер разменија вербални пораки

Пред УФЦ 303 на 29 јуни во Т-Мобиле арената во Лас Вегас, Конор Мек Грегор и Мајкл Чендлер веќе со нетрпение очекуваат да го споделат октагонот.

Двајцата борци одговорија на најавата за нивната долгоочекувана борба во полусредна категорија на 29 јуни, која беше официјализирана за време на неделната прес-конференција по УФЦ 300. Мечот првпат беше најавен од Мек Грегор минатиот декември, со шпекулации дека борбата ќе се одржи во средна категорија.

Сега кога договорот е завршен, Мек Грегор и Чендлер веќе се обидуваат да ја подгреат меѓусебната омраза. Мек Грегор започна со збунувачка гласовна порака.

„Дали ќе се бориме сега? Дали ќе го направиме тоа веднаш? Еве, на лице место, со претерано загрижен глас“?

Тоа јасно го врати соочувањето со Чендлер, каде што страстите се вжештија и двајцата речиси дојдоа до удари. Чендлер одговори со слично кратка и криптична порака.

„Конор… Доцна е да се плашиш“, рече Чендлер.

Започна размената на закани, по што ќе следат навреди.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО