Почетна тагови Дионтеј Вајлдер

таг: Дионтеј Вајлдер

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Мајк Тајсон: Многу луѓе удираат пислно од мене, но не се шампиони

Големата бокс легенда Мајк Тајсон смета дека Дионтеј Вајлдер може да биде боксерот со најтешкиот удар во боксот. 54-годишниот ветеран се најде на 16-то...

Камару Усман е голем фаворит против Масвидал

Шампион за полусредна категорија Камару Усман е голем фаворит во битката со Хорхе Масвидал. Пред неколку часа стана извесно дека тестовите за коронавирус на двајцата...

Белград ќе го организира СП во борење во декември, Скопје ЕП за јуниори во...

Светското првенство во борење за мажи и жени ќе се одржи во Белград (Србија) во декември годинава, објави прес-службата на Меѓународната федерација за борење...

Волкановски покажа кадри од хотелот на островот Јас (ВИДЕО)

Шампионот во лесна категорија, Александар Волкановски, се подготвува за тешка одбрана на титулата. Овој викенд ќе се бори со поранешниот шампион Макс Холовеј во...

Масвидал преговара за битка со Усман на УФЦ 251

Само еден ден откако беше објавено дека Бразилецот Гилберт Барнс е позитивен на коронавирус и остана без борба за титулата во велтер категорија, се...