Дионтеј Вајлдер сака да се бори со Брок Леснар за дебито во ММА

Дионтеј Вајлдер станува се поотворен за своето деби во ММА, а сега го имаме дури и првото име што го задева. Тој ја фрли ракавицата на една од најголемите легенди на УФЦ во тешка категорија, Брок Леснар.

„Би одел против Брок Леснар. Тој е само огромен. Ова не е важно. Потребна е малку вештина и храброст. Додадете малку посветеност и рецептот е таму. Мислам дека Брок Леснар ќе биде премногу мускулест, а тоа ја одзема флексибилноста“, изјави „Бронзениот бомбардер“ за Боксинг ТВ.

Сепак, Вајлдер треба да зачекори во рингот во Ријад против Џозеф Паркер на 23 декември, а разговорите со Ентони Џошуа исто така се чини дека се во тек, па би било чудно ако тој одлучи да ги префрли ракавиците од 16 унци на 8 во догледна иднина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО