Дионтеј Вајлдер жестоко тренира. Дали е ова знак дека наскоро ќе се врати во рингот? (ВИДЕО)

Поранешниот шампион на ВБЦ Дионтеј Вајлдер е на крстопат на кариерата. Некогаш застрашувачкиот нокаутер кон крајот на декември минатата година го доживеа третиот пораз во кариерата.

Откако двапати загуби од Тајсон Фјури, Бронзениот бомбардер загуби од Џозеф Паркер на настанот во Саудиска Арабија.

Американскиот боксер разочара со настапот и ниту еднаш на мечот не му се закани на Новозеландецот.

Неговата моќна десна рака која демолираше многу противници и му нанесе проблеми на Тајсон Фјури беше скриена.

Вајлдер се врати во сала, а неговиот тренер Малик Скот сподели видео од тренинг на Инстаграм и напиша:

„Повторно на сериозна мисија со само лоши намери“.

https://twitter.com/MichaelBensonn/status/1778517419176120402?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1778517419176120402%7Ctwgr%5E6c804c081a5f0378a3e359be62deff946094e5a5%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fboks%2Fvideo-deontay-wilder-zestoko-trenira-je-li-to-znak-da-se-uskoro-vraca-u-ring%2F

Некогаш се шпекулираше дека следниот настап на Дионтеј ќе биде против кинескиот тешкаш Жилеј Жанг, кој двапати го победи Џо Џојс, а потоа загуби од Џозеф Паркер.

Нема сомнение дека оваа борба би била многу забавна и сигурно би привлекла многу љубители на боксот. Тој меч многу би значел и за двајцата, бидејќи со победа ќе го задржи местото во елитното друштво во тешка категорија.

Први јуни беше споменат како можен датум за нивната евентуална борба на настанот „5 на 5“, натпревар меѓу Мечрум и Квинсбери, на чие чело е мечот за апсолутниот шампион во полутешка категорија меѓу Артур Бетербиев и Дмитри Бивол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО