Почетна тагови Головкин

таг: Головкин

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Хабиб со тренинзи и подготовките за Гејџи се бори против депресијата

Непразениот шампион Хабиб Нурмагомедов вели дека со тренинзите и подготовките за мечот со Џастин Гејџи за титулата во лесна категорија се бори со депресијата...

Шоу на Мек Грегор: Објави разговор со Вајт, ја прифати понудата на Санчез и...

Конор Мек Грегор е подготвен да ја исполни желбата на Диего Санчез. Покрај тоа, поранешниот шампион на УФЦ веќе ја прифати понудата преку Твитер...

Страотен нокаут го освои светот (ВИДЕО)

Боксерот од Никарагва, Мелвин Лопез се борeше против колумбискиот борец Јеисон Варгас. Мечот се одигра во Мајами и заврши со нокаут победа на Лопез. Видеото...

Адесања и Коста се поткачија на соочувањето (ВИДЕО)

Дана Вајт имаше полни раце работа, а за малку ќе настрадаше при соочувањето на главнит епротагонисти на УФЦ 253 во Абу Даби во сабота,...

Актер се вклучува во мечот Тајсон – Рој Џонс (ВИДЕО)

Добитник на серија награди за актери Марио Лопез ќе биде домаќин на шоуто во кое ќе се соочат боксерските легенди Мајк Тајсон и Рој...