Мераб Двалишвили – Шон О’Мели на УФЦ 306 на ‘Сферата’

Мераб Двалишвили го откри датумот и местото на неговата средба со Шон О’Мели.

Двалишвили  за УФЦ Индија откри дека борбата со Американецот ќе се одржи на настанот УФЦ 306 на 14 септември. Локацијата е „Сферата“ во Лас Вегас. Салата има речиси 20.000 седишта. Во борбата О’Мели ќе ја брани титулата на организацијата во бантам категорија.

Двалишвили има скор од 17-4 во ММА и е во серија од 10 победи. Во последната борба во февруари оваа година го победи Хенри Сехудо. Мераб има завршено 4 борби и е непоразен со нокаут во кариерата. Тој има еден пораз со завршница. Двалишвили е поранешен шампион во Ринг оф комбат и победи во 11 од неговите 13 борби за УФЦ.

О’Мели има 18-1-1 во ММА и е во победничка серија од 6 борби. Во последната борба го одбрани појасот со победата над Марлон Вера во март годинава. Шон заврши 13 од неговите натпревари. Единствениот пораз беше со TKO од Вера во 2020 година. Шон загуби само 1 од неговите 12 борби под знамето на УФЦ.

https://twitter.com/ChampRDS/status/1787009078671159654?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1787009078671159654%7Ctwgr%5Ed3979cfa5758c7f9f607e76f5961b9e08664c9c8%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dcb7145f1731b4c328f8e4d2201854ceaschema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2FChampRDS%2Fstatus%2F1787009078671159654image%3D

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО