Почетна тагови бронзен медал

таг: бронзен медал

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Мендез ќе го поддржи Хабиб, ако реши да се пензионира

Хавиер Мендез ќе го поддржи неговиот борец Хабиб Нурмагомедов, ако одлучи да се пензионира од ММА. Пред точно една недела, таткото на Хабиб, Абдулманап, почина...

УФЦ ѕвездата Мајк Пери брутално нокаутираше постар човек (ВИДЕО)

ММА борецот на УФЦ Мајк Пери направи проблем во едно кафуле откако влегол во кавга со еден случаен минувач, по што го удри. Пери...

Белатор се враќа кон крајот на месецот

Белаторот ММА се враќа во игра на 24 јули во Конектикат. Веста ја сподели Шердог, според која организацијата сака да се врати таму каде што...

Пориер: Масвидал тренираше со најдобрите борци за Усман

Дастин Пориер вели дека неговиот соборец Хорхе Масвидал се подготвувал цело лето за битката со Камару Усман. Тие ќе се борат овој викенд во...

Бадр Хари задава тешки удари во салата и чека (ВИДЕО)

Легендата на кикбоксот во тешка категорија Бадр Хари не престана да тренира за време на пандемијата Ковид-19. Салите неодамна се отворија и тој се...