Почетна тагови Јапонија

таг: Јапонија

- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Турски боксер ја убил девојката оти планирала да му раскине, па објави на Твитер...

Спортскиот свет е во шок поради турскиот боксер Селим Ахмет Кемалоглу, кој ја уби својата девојка за време на Рамазан бајрам. За време на неделниот...

Нгану: Кормиер е поголем предизвик за мене од Миочиќ

Френсис Нгану без сомнение заслужи нова борба за титулата во тешка категорија на УФЦ, но прашање е колку долго ќе треба да чека за...

Фјури со порака до Вајт на подолго време да заборави на борбата за појасот...

Тајсон Фјури му порача на Дилиeн Вајт да не се надева дека ќе се бори за титулата во тешка категорија во скоро време. Јамајканецот помина...

Стипе Миочиќ: Нагну не е техничар, но удира многу силно

Шампионот во тешка категорија Стипе Миочиќ смета дека борбата во тешка категорија меѓу Френсис Нгану и Xон Xонс ќе биде интересна. Во текот на изминатата...

БКФЦ му дава над 20 милиони на Тајсон за борба со Вондерлеј Силва

Познатата организација Bare Knuckle Fighting Championship (БКФЦ) планира да понуди нова понуда од над 20 милиони долари на Мајк Тајсон. Промоцијата, која организира борби со...