Мејведер го нокаутира Аскакура во втората рунда (ВИДЕО)

Флод Мејведер (45) го нокаутира ММА борецот Микуру Асакакура во втората рунда од нивната егзибициска борба во главниот настан на Супер Ризин кој се одржа синоќа во Саитама супер арената во Јапонија.

Флојд го ​​собори Аскакура со удар со десната рака на крајот од втората рунда и Аскакура не можеше да стане по броењето на судијата Кени Бејлес.

Меѓу гледачите беше и Мани Пакијао, кој беше таму да му даде поддршка на азискиот боксер Аскакура.

Во друга егзибициска борба во отворена категорија, ветеранот во кик бокс Кози Танака го запре во третата рунда телохранителот на Мејведер, Џизи Мек. Танака двапати го собори Џези во третата рунда, а потоа го предизвика и неговиот шеф.

https://twitter.com/rizin_English/status/1573894899400937474?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1573894899400937474%7Ctwgr%5E197bd85744ccc4d3ec640006e4471d4f04fe4ba4%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcdn.embedly.com%2Fwidgets%2Fmedia.html%3Ftype%3Dtext2Fhtmlkey%3Dcb7145f1731b4c328f8e4d2201854ceaschema%3Dtwitterurl%3Dhttps3A%2F%2Ftwitter.com%2Frizin_english%2Fstatus%2F1573894899400937474image%3Dhttps3A%2F%2Fabs.twimg.com%2Ferrors%2Flogo46x38.png

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО